Price: $38.40
(as of Aug 05,2019 10:26:15 UTC – Details)



Gelatin desserts are desserts made with sweetened and flavored gelatin. They can be made by combining plain gelatin with other ingredients or by using a premixed blend of gelatin with additives. Jell-O Gelatin Dessert, Orange. Nothing rhymes with orange. But this flavor is pure poetry. Most snacks envy the life of Jell-O the action, the flavors, the celebrities. With 100 years of snack experience and over 150 products and counting, Jell-O deserves its own biography.Refreshing and delicious orange flavor
Only 80 calories per serving; naturally fat-free
Makes a delicious dessert; just add water and allow to set
Each box makes 8 (1/2 cup) servings
Over 300 million boxes of Jell-O are sold every year; nine boxes sold every second in the U.S